Így vonultak a vörös szőnyegen Enyedi Ildikóék
A cannes-i bemutató előtt természetesen a magyar film stábját is megrohanták a fotósok.
A cannes-i bemutató előtt természetesen a magyar film stábját is megrohanták a fotósok.
A magyar alkotás 23 művel verseng az Arany Pálmáért.
Léa Seydoux lehet, hogy nem megy el a napokban zajló cannes-i filmfesztiválra, miután korábban egy Covid-tesztje pozitív lett.
A most kezdődő cannes-i fesztiválon az Arany Pálmáért versenyző Enyedi Ildikó-film, A feleségem története producere sárdobálás helyett egy olyan országban szeretne élni, ahol mindegy, melyik oldal van hatalmon, mert van egy nagyjából egységes értékrend, amelyhez így vagy úgy, de mindenki tartja magát. HVG-portré.
A rendező az Arany Pálmáért versenyez Cannes-ban Füst Milán A feleségem története című regényéből készült filmjével. A macsó Störr kapitányt a holland Gijs Naber, Lizzyt a francia Léa Seydoux alakítja. Hasonló karakterek, mintha egyetlen emberen belül zajlana a dráma.
Két héttel az előtt, hogy a cannes-i filmfesztivál versenyprogramjában sor kerül A feleségem története című film világpremierjére, közzétették az előzetest róla.
A világ legrangosabb filmfesztiválján mutathatják be A feleségem történetét, Enyedi Ildikó következő alkotását az Oscar-jelölt Testről és lélekről után, valamint az Evolúciót Mundruczó Kornéltól.
Makk Károly 1971-es mesterműve, a Szerelem a valaha készült legjobb és legfontosabb magyar nagyjátékfilm a hvg.hu által felkért szakértők szerint. Hogy miért, arról megkérdeztük Enyedi Ildikót, Vámos Miklóst, Háy Jánost, Tasnádi Istvánt és Gigor Attilát.
A rendező a jelenlegi SZFE-ről azt mondta, a bankrablóval nem az a baj, hogy ha büdös a szája.
A Balaton Brigád elnyerte a Berlinale Co-Pro Series nevű rendezvény díját. A rendezvényen a magyar kémthriller másik kilenc nemzetközi koprodukcióban érdekelt sorozattervvel versenyzett.
A nyolcvanas években a Balatonnál játszódó történelmi thriller az a sorozatterv, amelyet a világ egyik legrangosabb sorozattervszemléjén, a Berlinale alprogramjában mutatnak be. Először szerepel itt magyar ötlet.
A visszalépők között van Enyedi Ildikó, Gigor Attila és Szamosi Zsófia is.
A diplomázó diákjainak írt levelet, hogy megmagyarázza a döntését.
Meghökkentő a hasonlóság a világhírű orosz írónő, Ljudmila Ulickaja új könyvének és Enyedi Ildikó Arany Medve-díjas filmje, a Testről és lélekről címe között. Ulickaja tud erről, azt mondta, a filmnek és a könyvnek a lényeget tekintve sok köze van egymáshoz.
A streaming-szolgáltatók indulásával és megerősödésével a sorozatok terén is óriási lett a merítés és a választék – a könnyű elérhetőség mellett. Az online videótárakban a folyamatosan megjelenő új szériák mellett párhuzamosan elkezdünk akár három másikat is, nem ritkán olyat, ami már befejeződött, a 90-es évek vége óta megerősödő minőségi sztenderdek miatt pedig már az újranézés sem bűncselekmény. Alább az HBO GO kínálatából válogattunk és teszünk javaslatokat, de a lista személyes ízlésünket tükrözi.
Két játékállat filozofálgat a lét nagy kérdéseiről Budapesten és Los Angelesben Enyedi Ildikó Nyuszi és a csacsi, 27. sz. beszélgetés című karanténrövidfilmjében, amelyet a thesszaloniki filmfesztivál felkérésére készített. A HVG-nek adott interjújában a rendezőnő – aki maga is megfertőződött – elmeséli, hogy ő hogyan élte át a bezártságot, de beszél készülő új játékfilmjéről is. A premier időpontja a járvány miatt bizonytalan.
A karanténfilmet április végén láthatja majd a közönség.
A Vígszínház és a Katona társulatának tagjaként ott volt a színházi bántalmazási ügyek közelében, és véleményt is mond róluk az Akik maradtak című film férfi főszereplője, Hajduk Károly, aki az alakításáért a Magyar Filmdíjat is kiérdemelte. A HVG-nek adott interjújában elmeséli azt is, hogy a járvány alatt színészként mivel tölti a napjait.
A színésznő még nem tudta teljesen feldolgozni a történteket.